Resultatlista Bankboken Distrikt Bohusln/Dal

r Bana Land Tour
2004 Skaft SWE Skandia Tour Bohusln/Dalsland
Vecka Speldatum Banans par Spelform
19 8/5 69 Slag 36 hl
Prissumma off valuta OoM/Ranking
SEK 0,00


Damer
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Olivia Thrner (am) Byxelkroks Golfklubb SWE 78-78 156 +18 0 0,00
2 Ellen Hultman (am) Orust Golfklubb SWE 83-83 166 +28 0 0,00
3 Nathalie Fagerberg Strmstads Golfklubb SWE 84-84 168 +30 0 0,00
4 Hanna Bjrkdahl (am) Orust Golfklubb SWE 85-85 170 +32 0 0,00
5 Julia Brandstrm (am) Lyckorna Golfklubb SWE 86-86 172 +34 0 0,00
6 Katarina Samuelsson (am) Bryttstter Golfklubb SWE 88-88 176 +38 0 0,00
6 Emma Sahlberg Svensson (am) Skaft Golfklubb SWE 88-88 176 +38 0 0,00
8 Anna Tranchell (am) Hills Golfklubb SWE 93-93 186 +48 0 0,00

Herrar
Par Prispengar Ranking SGF Golf Ranking
Plac Spelare Representerar Nation Rondscorer Summa +/- (SEK) Pong Individuellt Klubb
1 Marcus Hansson (am) Skaft Golfklubb SWE 74-74 148 +10 0 0,00
2 Kristoffer Idestl (am) Lycke Golf & Country Club Mars SWE 76-76 152 +14 0 0,00
3 Marcus Reilly (am) Kunglv-Kode Golfklubb SWE 77-77 154 +16 0 0,00
3 Lars Dahlberg (am) Allmags Golfklubb SWE 77-77 154 +16 0 0,00
5 Viktor Svensson (am) Torreby Golfklubb SWE 78-78 156 +18 0 0,00
5 Emil Wendel (am) Lyckorna Golfklubb SWE 78-78 156 +18 0 0,00
7 Kent Stridsberg (am) Skaft Golfklubb SWE 79-79 158 +20 0 0,00
8 Robin Frtsch (am) Strmstads Golfklubb SWE 81-81 162 +24 0 0,00
8 Alexander Rdstrm (am) sterkers Golfklubb SWE 81-81 162 +24 0 0,00
10 Per Genberg (am) Strmstads Golfklubb SWE 82-82 164 +26 0 0,00
11 Mattias Carlsson (am) Uddevalla Golfklubb SWE 83-83 166 +28 0 0,00
12 Anton Olsson (am) Dynekilens Golfklubb SWE 84-84 168 +30 0 0,00
12 Kristoffer Krave (am) Forsbacka Golfklubb SWE 84-84 168 +30 0 0,00
14 Andreas Jansson (am) Forsbacka Golfklubb SWE 85-85 170 +32 0 0,00
14 Johan Thoresson (am) Skaft Golfklubb SWE 85-85 170 +32 0 0,00
16 Nicholas Strm Mlar Golfklubb Skytteholm SWE 86-86 172 +34 0 0,00
17 Marcus Axelsson (am) Strmstads Golfklubb SWE 87-87 174 +36 0 0,00
17 Maxemilian Skaara (am) Strmstads Golfklubb SWE 87-87 174 +36 0 0,00
19 David Wahman (am) Torreby Golfklubb SWE 88-88 176 +38 0 0,00
20 Peter Jansson (am) Strmstads Golfklubb SWE 89-89 178 +40 0 0,00
21 Adam Apelman (am) Bryttstter Golfklubb SWE 90-90 180 +42 0 0,00
21 David Engelbrektson (am) Lyckorna Golfklubb SWE 90-90 180 +42 0 0,00
23 Erik Jrbur (am) Lyckorna Golfklubb SWE 91-91 182 +44 0 0,00
23 Hampus Andersson (am) Vasatorps Golfklubb SWE 91-91 182 +44 0 0,00
25 Carl Norrman (am) Bryttstter Golfklubb SWE 92-92 184 +46 0 0,00
26 Oliver Gustavsson (am) Strmstads Golfklubb SWE 93-93 186 +48 0 0,00
27 Emil Jrbur (am) Lyckorna Golfklubb SWE 97-97 194 +56 0 0,00

Copyright/database-right: Golfdata AB

2020 Golfdata AB