Tuva Edvinsson


Representerar:  Laholms Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-10-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 92
Totalt poäng: 321,63
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 40
Totalt poäng: 321,63
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer334,9133,78033
Junior Masters Invitational14394,49307,0021214
SGF Golf Ranking Flickor8166,56146,78058
Svenska Juniortouren Div 1115,399,77011
Svenska Juniortouren Div 2133,9528,07111
Svenska Juniortouren Elit Flickor13276,29251,110612

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
155202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2094,23 %44,48
263202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3278,85 %44,41
319202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67
427202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61
57202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19
64202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03
769202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0767,31 %35,05
86202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor06 20,10100,00 %20,10Lista
 3202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,56100,00 %25,56Lista
64202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03Lista
86202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20Lista
57202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19Lista
 9202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 28,92100,00 %28,92Lista
 10202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor18 7,50100,00 %7,50Lista
 11202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,97100,00 %6,97Lista
 14202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor04 28,39100,00 %28,39Lista
 15202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,00100,00 %7,00Lista
 16202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,65100,00 %9,65Lista
 17202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 7,49100,00 %7,49Lista
017202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational04 32,11100,00 %32,11Lista
319202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67Lista
 23202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,14100,00 %16,14Lista
 24202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational07 14,13100,00 %14,13Lista
 26202616Helen Holm Scottish Womens Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0498,57100,00 %8,57Lista
427202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61Lista
 44202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer00517,93100,00 %17,93Lista
 54202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor19 7,3896,15 %7,10Lista
155202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2094,23 %44,48Lista
 56202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational14 11,6192,31 %10,72Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 9,4688,46 %8,37Lista
 59202535Italian International Girls ChampionshipITAAmatörtävling Damer0478,4186,54 %7,28Lista
061202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 201 33,9582,69 %28,07Lista
 62202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational09 9,6180,77 %7,76Lista
263202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3278,85 %44,41Lista
 64202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,9976,92 %7,68Lista
065202529More is better - JMISWEJunior Masters Invitational00220,6475,00 %15,48Lista
067202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor05 33,8371,15 %24,07Lista
067202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational03 32,5071,15 %23,13Lista
 68202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,7569,23 %6,75Lista
769202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0767,31 %35,05Lista
071202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 109 15,3963,46 %9,77Lista
074202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 28,1557,69 %16,24Lista
 75202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0355,77 %3,92Lista
076202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1453,85 %7,08Lista
 77202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 8,6351,92 %4,48Lista
079202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor07 18,7548,08 %9,01Lista
080202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00359,6246,15 %27,52Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB