Moa Oddmark


Representerar:  Kristianstads Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2004-06-24

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 112
Totalt poäng: 238,08
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Damtouren Sverige225,2025,20002
Future Series Damer250,1334,03022
Junior Masters Invitational1157,8972,87111
SGF Golf Ranking Damer133,6433,64001
SGF Golf Ranking Flickor167,4054,44011
Svenska Juniortouren Div 1112,577,98011
Svenska Juniortouren Elit Flickor579,3853,43025

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
180202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational001157,8946,15 %72,87
262202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4080,77 %54,44
313202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer24 33,64100,00 %33,64
425202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer06 19,13100,00 %19,13
564202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 22,2776,92 %17,13
679202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer03 31,0048,08 %14,90
716202626PGA ChampionshipSWEDamtouren Sverige46 14,29100,00 %14,29
868202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8769,23 %11,68

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
313202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer24 33,64100,00 %33,64Lista
 15202627Swedish Strokeplay ChampionshipSWEDamtouren Sverige53 10,91100,00 %10,91Lista
716202626PGA ChampionshipSWEDamtouren Sverige46 14,29100,00 %14,29Lista
425202617Abbekås OpenSWEFuture Series Damer06 19,13100,00 %19,13Lista
 58202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 8,4988,46 %7,51Lista
262202532PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor02 67,4080,77 %54,44Lista
564202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor10 22,2776,92 %17,13Lista
868202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 16,8769,23 %11,68Lista
071202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 110 12,5763,46 %7,98Lista
074202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 10,8157,69 %6,24Lista
077202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor17 20,9451,92 %10,87Lista
679202515Abbekås OpenSWEFuture Series Damer03 31,0048,08 %14,90Lista
180202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational001157,8946,15 %72,87Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB