Amelia Fridlund


Representerar:  Karlskoga Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2006-06-20

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 165
Totalt poäng: 125,34
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 90
Totalt poäng: 125,34
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women442,9942,99044
Junior Masters Invitational223,8121,86012
SGF Golf Ranking Flickor228,6919,86011
Svenska Juniortouren Div 1446,9437,23044
Svenska Juniortouren Div 2126,9626,96011
Svenska Juniortouren Elit Flickor118,489,95001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
110202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 26,96100,00 %26,96
268202525Slaget om Stockholm Elit 2SWESGF Golf Ranking Flickor02 28,6969,23 %19,86
314202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational03 19,20100,00 %19,20
419202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 107 14,42100,00 %14,42
5242026172026 Conference USA Womens Golf ChampionshipUSAAmerican College Golf Women03713,19100,00 %13,19
622026392026 Red Raider InvitationalUSAAmerican College Golf Women03711,26100,00 %11,26
728202613Ozarks National InvitationalUSAAmerican College Golf Women02110,50100,00 %10,50
876202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 18,4853,85 %9,95

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
622026392026 Red Raider InvitationalUSAAmerican College Golf Women03711,26100,00 %11,26Lista
110202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 202 26,96100,00 %26,96Lista
314202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational03 19,20100,00 %19,20Lista
 16202625Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking FlickorWD  100,00 % Lista
419202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 107 14,42100,00 %14,42Lista
5242026172026 Conference USA Womens Golf ChampionshipUSAAmerican College Golf Women03713,19100,00 %13,19Lista
026202615Wyoming Cowgirl ClassicUSAAmerican College Golf Women0688,04100,00 %8,04Lista
728202613Ozarks National InvitationalUSAAmerican College Golf Women02110,50100,00 %10,50Lista
063202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 108 12,6278,85 %9,95Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 109 8,6371,15 %6,14Lista
268202525Slaget om Stockholm Elit 2SWESGF Golf Ranking Flickor02 28,6969,23 %19,86Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 109 11,2759,62 %6,72Lista
074202519Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational14 4,6157,69 %2,66Lista
876202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 18,4853,85 %9,95Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB