Ludwig Libera


Representerar:  Ringenäs Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-06-21

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 106
Totalt poäng: 704,19
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 13
Totalt poäng: 704,19
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar10602,01595,96088
Cutter & Buck Tour359,1558,71012
Future Series Herrar118,7411,89011
Junior Masters Invitational6126,19100,47046
SGF Golf Ranking Herrar140,7340,73011
SGF Golf Ranking Pojkar443,2232,20024
Svenska Juniortouren Div 1173,9962,61111
Svenska Juniortouren Elit Pojkar9180,41143,53039

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
18202633Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar002382,19100,00 %382,19
23320268GJG Edge Reed Sanderlin ChampionshipPORAmatörtävling Herrar00378,56100,00 %78,56
360202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 101 73,9984,62 %62,61
418202623German International Amateur Boys OpenGERAmatörtävling Herrar01448,65100,00 %48,65
52202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking Herrar07 40,73100,00 %40,73
660202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3484,62 %33,29
754202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar06 32,4896,15 %31,23
868202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 38,9069,23 %26,93

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar15 8,00100,00 %8,00Lista
52202639Swedish Int Men's Amateur C'shipSWESGF Golf Ranking Herrar07 40,73100,00 %40,73Lista
 5202636Crona Software Halland OpenSWECutter & Buck TourMC 11,75100,00 %11,75Lista
18202633Boys Amateur ChampionshipSCOAmatörtävling Herrar002382,19100,00 %382,19Lista
 10202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar15 22,58100,00 %22,58Lista
 13202628European Boys Team ChampionshipESPAmatörtävling Herrar0000,00100,00 %0,00Lista
 15202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar25 9,47100,00 %9,47Lista
 16202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational06 17,99100,00 %17,99Lista
 18202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar21 11,80100,00 %11,80Lista
418202623German International Amateur Boys OpenGERAmatörtävling Herrar01448,65100,00 %48,65Lista
 22202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar39 5,26100,00 %5,26Lista
 23202618Lytham TrophyENGAmatörtävling Herrar06416,63100,00 %16,63Lista
 25202616USA vs. Sweden Team MatchUSAAmatörtävling Herrar0000,00100,00 %0,00Lista
 26202615Internationaux de France U18 - Trophee CarlhianFRAAmatörtävling Herrar01724,55100,00 %24,55Lista
 29202612Swedish Invitacional GolfTech Tour 1ESPAmatörtävling Herrar0195,76100,00 %5,76Lista
23320268GJG Edge Reed Sanderlin ChampionshipPORAmatörtävling Herrar00378,56100,00 %78,56Lista
 3720264GJG Edge Mason ChampionshipPORAmatörtävling Herrar0136,33100,00 %6,33Lista
 52202541NGL Qualifying School Final Cutter & Buck Tour20 24,49100,00 %24,49Lista
 53202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Pojkar18 7,3398,08 %7,19Lista
 53202540NGL Qualifying School ForsgårdenSWECutter & Buck Tour08 22,9198,08 %22,47Lista
754202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar06 32,4896,15 %31,23Lista
 55202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational11 14,9794,23 %14,11Lista
 57202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 9,7790,38 %8,83Lista
660202533Boys Amateur ChampionshipIRLAmatörtävling Herrar03339,3484,62 %33,29Lista
360202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 101 73,9984,62 %62,61Lista
061202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational03 31,7582,69 %26,25Lista
 62202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational13 9,3880,77 %7,58Lista
 63202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar32 8,8178,85 %6,95Lista
 68202525Slaget om Skåne Elit #3SWESGF Golf Ranking Pojkar07 17,9269,23 %12,41Lista
868202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational02 38,9069,23 %26,93Lista
070202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar06 36,4465,38 %23,83Lista
 71202522Torshälla OpenSWEFuture Series Herrar01518,7463,46 %11,89Lista
 74202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 13,2057,69 %7,62Lista
076202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar10 43,8053,85 %23,58Lista
 80202513Spring Swing omg 3SWESGF Golf Ranking Pojkar08 9,9746,15 %4,60Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB