Eric Siesing


Representerar:  Hills Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-03-15

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Herrar
Placering: 235
Totalt poäng: 247,46
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Pojkar
Placering: 78
Totalt poäng: 247,46
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Herrar527,4217,77055
Bogeys & Birdies Junior Cup14,243,59011
Cutter & Buck Tour10,000,00000
Junior Masters Invitational979,7266,47059
SGF Golf Ranking Pojkar12257,61235,040911
Svenska Juniortouren Div 1898,4178,18137
Svenska Juniortouren Elit Pojkar844,6739,53007

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
1220264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00257,65100,00 %57,65
25202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar02 41,87100,00 %41,87
369202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 101 53,4567,31 %35,98
43202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar05 30,53100,00 %30,53
514202629Slaget om Västergötland by TitleistSWESGF Golf Ranking Pojkar02 26,74100,00 %26,74
61920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational04 20,70100,00 %20,70
716202627Slaget om Västergötland by CallawaySWESGF Golf Ranking Pojkar02 17,01100,00 %17,01
812202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 16,98100,00 %16,98

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
1220264154 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar00257,65100,00 %57,65Lista
43202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Pojkar05 30,53100,00 %30,53Lista
 4202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar24 5,14100,00 %5,14Lista
25202638Slaget om GöteborgSWESGF Golf Ranking Pojkar02 41,87100,00 %41,87Lista
 7202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar14 9,51100,00 %9,51Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar19 7,49100,00 %7,49Lista
 10202633GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational21 3,96100,00 %3,96Lista
 11202632Falkenberg Junior Open by Cobra/PumaSWEJunior Masters Invitational13 5,61100,00 %5,61Lista
812202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 107 16,98100,00 %16,98Lista
514202629Slaget om Västergötland by TitleistSWESGF Golf Ranking Pojkar02 26,74100,00 %26,74Lista
 15202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0283,59100,00 %3,59Lista
716202627Slaget om Västergötland by CallawaySWESGF Golf Ranking Pojkar02 17,01100,00 %17,01Lista
 17202626Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 145 1,37100,00 %1,37Lista
61920262454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational04 20,70100,00 %20,70Lista
 21202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 113 5,30100,00 %5,30Lista
 2320262054 Junior Tour by Visit TrelleborgSWEJunior Masters Invitational23 5,22100,00 %5,22Lista
 24202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 122 3,12100,00 %3,12Lista
025202618JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational05 13,69100,00 %13,69Lista
 26202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar49 3,55100,00 %3,55Lista
 2920261454 Junior Tour by Visit TrelleborgSWESGF Golf Ranking Pojkar16 7,52100,00 %7,52Lista
 30202613Spring Swing omg 3 SGF Golf Ranking PojkarWD  100,00 % Lista
 32202611Srixon Winter Open 2026ESPAmatörtävling Herrar0422,33100,00 %2,33Lista
051202544Rock Golf League European ChampionshipESPAmatörtävling Herrar00811,16100,00 %11,16Lista
 5420254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Pojkar11 9,6096,15 %9,23Lista
 56202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar32 5,9292,31 %5,46Lista
059202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 104 17,1886,54 %14,87Lista
 60202535Teen Cup Riksfinal P16SWEBogeys & Birdies Junior Cup08 4,2484,62 %3,59Lista
061202534Slaget Om Göteborg 5SWESGF Golf Ranking Pojkar06 15,1282,69 %12,50Lista
 62202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 1WD  80,77 % Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Pojkar50 3,9175,00 %2,93Lista
 68202527Slaget om Göteborg 4SWESGF Golf Ranking Pojkar05 6,5969,23 %4,56Lista
 68202527Enklare att vara proffs by AhlsellSWECutter & Buck TourMC 0,0069,23 %0,00Lista
369202526Svenska Juniortouren Div 1 #3SWESvenska Juniortouren Div 101 53,4567,31 %35,98Lista
 70202525Nordea Örebro Junior OpenSWEJunior Masters Invitational11 5,3165,38 %3,47Lista
071202524Slaget Om Göteborg 2SWESGF Golf Ranking Pojkar02 25,6363,46 %16,27Lista
 72202523Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Pojkar29 7,5161,54 %4,62Lista
074202521Slaget om Göteborg 1SWESGF Golf Ranking Pojkar02 19,3557,69 %11,16Lista
 75202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 152 1,0155,77 %0,56Lista
 77202518JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational10 8,4851,92 %4,40Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit PojkarMC 1,6450,00 %0,82Lista
081202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational01913,1644,23 %5,82Lista
 85202510European Spring JuniorESPAmatörtävling Herrar0285,0236,54 %1,83Lista
 85202510GJG Spanish Juniors InternationalESPAmatörtävling Herrar0225,6736,54 %2,07Lista
 98202449Swedish Invitacional Camp 2024 1/2ESPAmatörtävling Herrar0343,2411,54 %0,37Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB