Vida Prins


Representerar:  Onsjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-03-27

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 139
Totalt poäng: 183,88
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 70
Totalt poäng: 183,88
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup15,915,23011
Junior Masters Invitational967,7056,41059
SGF Golf Ranking Flickor677,8574,08035
Svenska Juniortouren Div 1333,8429,56013
Svenska Juniortouren Div 2540,6936,91155
Svenska Juniortouren Elit Flickor7114,23104,08026

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
19202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor03 44,55100,00 %44,55
260202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 39,8884,62 %33,74
38202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 28,92100,00 %28,92
457202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 104 24,0890,38 %21,76
515202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 21,13100,00 %21,13
654202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 13,1996,15 %12,68
716202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational07 11,01100,00 %11,01
816202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational12 10,08100,00 %10,08

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor12 9,99100,00 %9,99Lista
 2202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor20 7,74100,00 %7,74Lista
 5202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 8,47100,00 %8,47Lista
38202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 28,92100,00 %28,92Lista
19202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor03 44,55100,00 %44,55Lista
 10202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 119 4,89100,00 %4,89Lista
 14202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor25 5,54100,00 %5,54Lista
515202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 21,13100,00 %21,13Lista
716202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational07 11,01100,00 %11,01Lista
816202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational12 10,08100,00 %10,08Lista
018202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor21 8,44100,00 %8,44Lista
 22202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 204 6,12100,00 %6,12Lista
023202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational13 6,50100,00 %6,50Lista
 23202618JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational10 3,74100,00 %3,74Lista
 26202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking FlickorMC 5,20100,00 %5,20Lista
 5220254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Flickor07 5,03100,00 %5,03Lista
654202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 13,1996,15 %12,68Lista
457202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 104 24,0890,38 %21,76Lista
 58202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup07 5,9188,46 %5,23Lista
260202533Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor03 39,8884,62 %33,74Lista
060202533GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational04 9,0284,62 %7,63Lista
 63202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 208 3,8678,85 %3,04Lista
 65202528Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational12 4,3575,00 %3,26Lista
 66202527Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational06 4,9873,08 %3,64Lista
 67202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 206 6,1571,15 %4,38Lista
 70202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 208 3,4365,38 %2,24Lista
072202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational13 8,5761,54 %5,27Lista
 73202520Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 118 4,8759,62 %2,90Lista
075202518JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational05 9,4555,77 %5,27Lista
076202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 7,5953,85 %4,09Lista
07820251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor08 7,5450,00 %3,77Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB