Greta Du Hane


Representerar:  Kungl. Drottningholms Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2009-05-03

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 125
Totalt poäng: 221,77
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 62
Totalt poäng: 221,77
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup18,537,55011
Junior Masters Invitational9130,31122,41078
SGF Golf Ranking Flickor16191,35169,1311116
Svenska Juniortouren Div 1551,7749,86024
Svenska Juniortouren Div 2539,3930,88045
Svenska Juniortouren Elit Flickor334,5632,21002

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
18202633Slaget om STHLM Elit FinalSWESGF Golf Ranking Flickor01 61,47100,00 %61,47
223202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational02 41,20100,00 %41,20
39202632Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational02 25,36100,00 %25,36
419202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 104 24,39100,00 %24,39
59202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor11 19,53100,00 %19,53
624202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 18,26100,00 %18,26
761202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6882,69 %17,93
88202633Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 106 13,63100,00 %13,63

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 1202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor16 7,31100,00 %7,31Lista
 3202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational30 7,49100,00 %7,49Lista
 5202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor14 11,21100,00 %11,21Lista
88202633Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 106 13,63100,00 %13,63Lista
18202633Slaget om STHLM Elit FinalSWESGF Golf Ranking Flickor01 61,47100,00 %61,47Lista
39202632Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational02 25,36100,00 %25,36Lista
59202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor11 19,53100,00 %19,53Lista
013202628Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor05 12,48100,00 %12,48Lista
014202627Vikingaskeppet 54 HÅL WAGRSWEJunior Masters Invitational09 10,63100,00 %10,63Lista
 14202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor13 10,61100,00 %10,61Lista
 15202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 204 7,16100,00 %7,16Lista
017202624Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0059,56100,00 %9,56Lista
419202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 104 24,39100,00 %24,39Lista
 20202621Swedish Junior Classic 54 hål WAGRSWEJunior Masters InvitationalWD  100,00 % Lista
 21202620Slaget om STHLM ElitSWESGF Golf Ranking Flickor11 8,21100,00 %8,21Lista
 22202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 205 7,76100,00 %7,76Lista
223202618JMI Magnus Jakobssons MemorialSWEJunior Masters Invitational02 41,20100,00 %41,20Lista
624202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor12 18,26100,00 %18,26Lista
 51202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor11 6,01100,00 %6,01Lista
 55202538SGDF InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor07 4,8894,23 %4,60Lista
057202536Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 111 8,6990,38 %7,85Lista
058202535Teen Cup Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup05 8,5388,46 %7,55Lista
060202533Slaget om Stockholm Elit FINALSWESGF Golf Ranking Flickor09 7,3684,62 %6,23Lista
 60202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 1WD  84,62 % Lista
761202532Drottningholms 36:anSWEJunior Masters Invitational03 21,6882,69 %17,93Lista
 62202531Svartinge Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 4,3280,77 %3,49Lista
062202531Slaget om Stockholm Elit 5SWESGF Golf Ranking Flickor05 11,0280,77 %8,90Lista
 63202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 116 5,0678,85 %3,99Lista
065202528Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational0187,3075,00 %5,48Lista
 67202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 210 3,3471,15 %2,38Lista
 68202525Slaget om Stockholm Elit 2SWESGF Golf Ranking Flickor10 5,3869,23 %3,72Lista
069202524Huvudstadens Junior OpenSWEJunior Masters Invitational0077,0967,31 %4,77Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 202 17,1265,38 %11,19Lista
071202522Slaget om Stockholm ElitSWESGF Golf Ranking Flickor06 14,8463,46 %9,42Lista
 73202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 211 4,0159,62 %2,39Lista
074202519Slaget om Östergötland 2SWESGF Golf Ranking Flickor05 6,8657,69 %3,96Lista
076202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 5,0953,85 %2,74Lista
07820251554 Junior Tour by Visit Trelleborg 1/7SWESGF Golf Ranking Flickor10 6,1950,00 %3,10Lista
 103202442Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor09 4,881,92 %0,09Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB