Kajsa Hederås


Representerar:  Växjö Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-06-29

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 156
Totalt poäng: 149,96
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 83
Totalt poäng: 149,96
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
American College Golf Women242,4742,47022
Junior Masters Invitational430,4124,59034
SGF Golf Ranking Flickor556,2152,22245
Svenska Juniortouren Div 1318,6415,59003
Svenska Juniortouren Div 2465,9759,53444
Svenska Juniortouren Elit Flickor215,1714,12001

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
13202638The City with Spirit Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women00635,55100,00 %35,55
255202538Slaget om Östergötland 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 25,1694,23 %23,71
310202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 22,63100,00 %22,63
422202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 19,76100,00 %19,76
523202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 14,52100,00 %14,52
654202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor05 14,0396,15 %13,49
760202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 201 12,3284,62 %10,42
857202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor15 10,9390,38 %9,88

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 2202639Savannah Lakes Womens Fall InvitationalUSAAmerican College Golf Women0296,92100,00 %6,92Lista
13202638The City with Spirit Fall ClassicUSAAmerican College Golf Women00635,55100,00 %35,55Lista
 9202632Stockholm Girls OpenSWESGF Golf Ranking Flickor38 4,75100,00 %4,75Lista
310202631Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 201 22,63100,00 %22,63Lista
 19202622Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 112 7,65100,00 %7,65Lista
422202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 19,76100,00 %19,76Lista
523202618Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational08 14,52100,00 %14,52Lista
 24202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 4,24100,00 %4,24Lista
654202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor05 14,0396,15 %13,49Lista
255202538Slaget om Östergötland 5SWESGF Golf Ranking Flickor01 25,1694,23 %23,71Lista
056202537Söderslätts Open Höst By Cobra & PUMASWESGF Golf Ranking Flickor01 9,6592,31 %8,91Lista
857202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor15 10,9390,38 %9,88Lista
760202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 201 12,3284,62 %10,42Lista
063202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 115 5,5778,85 %4,39Lista
068202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational09 6,5869,23 %4,56Lista
069202524JMI Kalmar GKSWEJunior Masters Invitational11 2,7967,31 %1,88Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 121 5,4265,38 %3,54Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 11,2659,62 %6,71Lista
075202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational10 6,5255,77 %3,64Lista
077202516Slaget om Östergötland 1SWESGF Golf Ranking Flickor08 2,6251,92 %1,36Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB