Linnea Waern


Representerar:  Chalmers Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2007-08-15

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 106
Totalt poäng: 255,05
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 51
Totalt poäng: 255,05
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Damtouren Sverige19,279,27001
Junior Masters Invitational12186,97170,4801112
SGF Golf Ranking Damer212,7611,92002
SGF Golf Ranking Flickor9105,8892,61179
Svenska Juniortouren Div 1454,7650,95014
Svenska Juniortouren Div 2445,0932,18244
Svenska Juniortouren Elit Flickor250,0947,28011

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
120202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 59,98100,00 %59,98
224202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 44,01100,00 %44,01
35620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 44,1592,31 %40,75
410202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 102 34,84100,00 %34,84
523202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational03 31,26100,00 %31,26
626202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor09 17,30100,00 %17,30
714202627Tylösand Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational04 14,42100,00 %14,42
873202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 20,9559,62 %12,49

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
410202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 102 34,84100,00 %34,84Lista
 12202629Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer49 9,10100,00 %9,10Lista
013202628Jönköping TaylorMade Junior OpenSWEJunior Masters Invitational00512,04100,00 %12,04Lista
714202627Tylösand Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational04 14,42100,00 %14,42Lista
 14202627Titleist JMI OpenSWEJunior Masters Invitational06 11,95100,00 %11,95Lista
 15202626PGA ChampionshipSWEDamtouren Sverige56 9,27100,00 %9,27Lista
120202621JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 59,98100,00 %59,98Lista
 22202619Svenska Juniortouren Div 1 #1SWESvenska Juniortouren Div 115 6,50100,00 %6,50Lista
523202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational03 31,26100,00 %31,26Lista
224202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 44,01100,00 %44,01Lista
626202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor09 17,30100,00 %17,30Lista
 28202613Spring Swing omg 3 SGF Golf Ranking Flickor03 7,61100,00 %7,61Lista
05220254154 Junior Tour by Visit Trelleborg 6/7SWESGF Golf Ranking Flickor04 9,08100,00 %9,08Lista
 54202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor18 3,2196,15 %3,09Lista
35620253754 Junior Tour by Visit Trelleborg 5/7SWESGF Golf Ranking Flickor01 44,1592,31 %40,75Lista
 57202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 201 7,0590,38 %6,37Lista
060202533GKN AEROSPACE JUNIOR OPEN- JMISWEJunior Masters Invitational03 11,1684,62 %9,44Lista
060202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 204 8,6284,62 %7,29Lista
 61202532JMI Karlstad GKSWEJunior Masters Invitational03 6,4782,69 %5,35Lista
062202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational09 10,8280,77 %8,74Lista
 63202530Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 114 6,2078,85 %4,89Lista
 64202529Lag-SM DamerSWESGF Golf Ranking Damer69 3,6676,92 %2,82Lista
 66202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor29 5,5073,08 %4,02Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 204 8,4771,15 %6,03Lista
069202524Slaget Om Göteborg 2SWESGF Golf Ranking Flickor02 7,9967,31 %5,38Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 116 7,2265,38 %4,72Lista
 71202522JMI kval Hammarö GKSWEJunior Masters Invitational06 4,9263,46 %3,12Lista
072202521JMI Öijared Junior OpenSWEJunior Masters Invitational09 14,1461,54 %8,70Lista
873202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 201 20,9559,62 %12,49Lista
 75202518Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational11 4,6855,77 %2,61Lista
075202518JMI TorslandaSWEJunior Masters Invitational09 5,1355,77 %2,86Lista
076202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 6,0853,85 %3,27Lista
077202516Hinton Junior Tour 1SWESGF Golf Ranking Flickor03 6,4751,92 %3,36Lista
081202512Spring Swing omg 2SWESGF Golf Ranking Flickor05 4,5744,23 %2,02Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB