Zaga Stålarv


Representerar:  Västerås Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2010-12-18

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 151
Totalt poäng: 161,84
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 80
Totalt poäng: 161,84
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Bogeys & Birdies Junior Cup227,9826,77022
Junior Masters Invitational12108,6698,343911
SGF Golf Ranking Flickor214,5114,08012
Svenska Juniortouren Div 1462,6562,14113
Svenska Juniortouren Div 2753,1048,96177
Svenska Juniortouren Elit Flickor14,694,69000

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
15202636Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 101 54,20100,00 %54,20
215202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 28,20100,00 %28,20
36202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup04 17,52100,00 %17,52
412202629Cobra Puma Junior Challenge JMISWEJunior Masters Invitational01 17,36100,00 %17,36
53202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational17 12,02100,00 %12,02
616202625Nordea Örebro Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 11,40100,00 %11,40
754202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,2096,15 %10,77
817202624Viksjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 10,37100,00 %10,37

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
53202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational17 12,02100,00 %12,02Lista
15202636Svenska Juniortouren Div 1 #6SWESvenska Juniortouren Div 101 54,20100,00 %54,20Lista
36202635Bogeys & Birdies Junior Cup – Riksfinal F16SWEBogeys & Birdies Junior Cup04 17,52100,00 %17,52Lista
 8202633Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 115 5,12100,00 %5,12Lista
 10202631Svenska Juniortouren Div 1 #4SWESvenska Juniortouren Div 1WD  100,00 % Lista
412202629Cobra Puma Junior Challenge JMISWEJunior Masters Invitational01 17,36100,00 %17,36Lista
 13202628Richard S Johnson Junior Open by TitleistSWEJunior Masters Invitational0195,97100,00 %5,97Lista
 14202627Ängsö International JMI 54 hål WAGRSWEJunior Masters Invitational10 6,29100,00 %6,29Lista
215202626Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 201 28,20100,00 %28,20Lista
616202625Nordea Örebro Junior OpenSWEJunior Masters Invitational02 11,40100,00 %11,40Lista
817202624Viksjö Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 10,37100,00 %10,37Lista
 22202619Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 206 5,02100,00 %5,02Lista
 24202617Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 4,69100,00 %4,69Lista
 51202542Svartinge Junior ChallengeSWESGF Golf Ranking Flickor18 3,31100,00 %3,31Lista
754202539Hofgården Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor06 11,2096,15 %10,77Lista
055202538JMI Final 2025SWEJunior Masters InvitationalMC 6,0494,23 %5,69Lista
057202536Svenska Juniortouren Div 2 #6SWESvenska Juniortouren Div 203 9,0590,38 %8,18Lista
058202535Teen Cup Riksfinal F15SWEBogeys & Birdies Junior Cup04 10,4688,46 %9,25Lista
060202533Svenska Juniortouren Div 1 #5SWESvenska Juniortouren Div 113 3,3384,62 %2,82Lista
061202532Callaway CupSWEJunior Masters Invitational06 5,5882,69 %4,61Lista
 62202531Kumla Junior Open JMISWEJunior Masters Invitational11 1,7380,77 %1,40Lista
063202530Svenska Juniortouren Div 2 #4SWESvenska Juniortouren Div 207 2,9478,85 %2,32Lista
064202529COBRA/PUMA JMISWEJunior Masters Invitational01 9,4176,92 %7,24Lista
066202527Ängsö International JMI 54 hål WAGR Presented by CollegeserviceSWEJunior Masters Invitational05 10,8073,08 %7,89Lista
067202526Svenska Juniortouren Div 2 #3SWESvenska Juniortouren Div 206 3,5071,15 %2,49Lista
068202525Nordea Örebro Junior OpenSWEJunior Masters Invitational01 11,6969,23 %8,09Lista
070202523Svenska Juniortouren Div 2 #2SWESvenska Juniortouren Div 209 2,2665,38 %1,48Lista
073202520Svenska Juniortouren Div 2 #1SWESvenska Juniortouren Div 209 2,1359,62 %1,27Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB