Tuva Edvinsson


Representerar:  Laholms Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-10-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 91
Totalt poäng: 318,64
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 40
Totalt poäng: 318,64
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer334,9133,62033
Junior Masters Invitational14394,49301,9521214
SGF Golf Ranking Flickor8166,56145,63058
Svenska Juniortouren Div 1115,399,47011
Svenska Juniortouren Div 2133,9527,42111
Svenska Juniortouren Elit Flickor13276,29248,930612

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
120202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67
228202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61
356202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2092,31 %43,57
464202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3276,92 %43,32
58202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19
65202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03
770202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0765,38 %34,05
87202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 3202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor06 20,10100,00 %20,10Lista
 4202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,56100,00 %25,56Lista
65202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03Lista
87202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20Lista
58202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19Lista
 10202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 28,92100,00 %28,92Lista
 11202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor18 7,50100,00 %7,50Lista
 12202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,97100,00 %6,97Lista
 15202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor04 28,39100,00 %28,39Lista
 16202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,00100,00 %7,00Lista
 17202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,65100,00 %9,65Lista
 18202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 7,49100,00 %7,49Lista
018202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational04 32,11100,00 %32,11Lista
120202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67Lista
 24202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,14100,00 %16,14Lista
 25202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational07 14,13100,00 %14,13Lista
 27202616Helen Holm Scottish Womens Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0498,57100,00 %8,57Lista
228202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61Lista
 45202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer00517,93100,00 %17,93Lista
 55202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor19 7,3894,23 %6,95Lista
356202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2092,31 %43,57Lista
 57202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational14 11,6190,38 %10,49Lista
 59202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 9,4686,54 %8,19Lista
 60202535Italian International Girls ChampionshipITAAmatörtävling Damer0478,4184,62 %7,12Lista
062202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 201 33,9580,77 %27,42Lista
 63202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational09 9,6178,85 %7,58Lista
464202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3276,92 %43,32Lista
 65202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,9975,00 %7,49Lista
066202529More is better - JMISWEJunior Masters Invitational00220,6473,08 %15,08Lista
068202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor05 33,8369,23 %23,42Lista
068202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational03 32,5069,23 %22,50Lista
 69202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,7567,31 %6,56Lista
770202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0765,38 %34,05Lista
072202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 109 15,3961,54 %9,47Lista
075202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 28,1555,77 %15,70Lista
 76202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0353,85 %3,79Lista
077202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1451,92 %6,82Lista
 78202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 8,6350,00 %4,32Lista
080202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor07 18,7546,15 %8,65Lista
081202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00359,6244,23 %26,37Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB