Tuva Edvinsson


Representerar:  Laholms Golfklubb
Nation: SWE
Pro/Am: Amatör
Födelsedatum: 2008-10-31

Aktuell ranking

Rankinglista: SGF Ranking Damer
Placering: 91
Totalt poäng: 315,65
Medräknade tävlingar: 8

Rankinglista: SGF Ranking Flickor
Placering: 40
Totalt poäng: 315,65
Medräknade tävlingar: 8


TourAntal starterErhållna poängPoäng räknasSegrarTopp-10Klarade kval
Amatörtävling Damer334,9133,45033
Junior Masters Invitational14394,49296,9021214
SGF Golf Ranking Flickor8166,56144,48058
Svenska Juniortouren Div 1115,399,17011
Svenska Juniortouren Div 2133,9526,77111
Svenska Juniortouren Elit Flickor13276,29246,760612

SGF Ranking: bästa medräknade placeringar (max 8)


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknas
121202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67
229202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61
357202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2090,38 %42,66
465202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3275,00 %42,24
59202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19
66202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03
771202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0763,46 %33,04
88202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20

SGF Ranking: samtliga tävlingsresultat senaste 104 veckorna


Bästa 8RankveckaÅrVeckaTävlingLandTourPlacErhållna poängFaktorPoäng räknasLista
 4202640Swedish Golf Team Invitational SGF Golf Ranking Flickor06 20,10100,00 %20,10Lista
 5202639SJT TourfinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor07 25,56100,00 %25,56Lista
66202638JMI Final 2026SWEJunior Masters Invitational06 39,03100,00 %39,03Lista
88202636Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor06 32,20100,00 %32,20Lista
59202635Invigningspokalen by JMISWEJunior Masters Invitational01 39,19100,00 %39,19Lista
 11202633Svenska Juniortouren Elit #5SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 28,92100,00 %28,92Lista
 12202632PGA Junior ChampionshipSWESGF Golf Ranking Flickor18 7,50100,00 %7,50Lista
 13202631Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor24 6,97100,00 %6,97Lista
 16202628Slaget om Skåne Elit #4 WAGR by TitleistSWESGF Golf Ranking Flickor04 28,39100,00 %28,39Lista
 17202627Stenson Sunesson Junior Challenge by CaseSWESGF Golf Ranking Flickor20 7,00100,00 %7,00Lista
 18202626Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,65100,00 %9,65Lista
 19202625Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational10 7,49100,00 %7,49Lista
019202625Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational04 32,11100,00 %32,11Lista
121202623Svenska Juniortouren Elit #2SWESvenska Juniortouren Elit Flickor05 43,67100,00 %43,67Lista
 25202619Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor13 16,14100,00 %16,14Lista
 26202618Gräppås PING Junior Open 36 hålSWEJunior Masters Invitational07 14,13100,00 %14,13Lista
 28202616Helen Holm Scottish Womens Open ChampionshipSCOAmatörtävling Damer0498,57100,00 %8,57Lista
229202615Sweden WAGR - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor03 43,61100,00 %43,61Lista
 46202550Swedish Invitacional Camp 2025 2/2ESPAmatörtävling Damer00517,93100,00 %17,93Lista
 56202540Swedish Golf Team InvitationalSWESGF Golf Ranking Flickor19 7,3892,31 %6,81Lista
357202539Svenska Juniortouren FinalSWESvenska Juniortouren Elit Flickor04 47,2090,38 %42,66Lista
 58202538JMI Final 2025SWEJunior Masters Invitational14 11,6188,46 %10,27Lista
 60202536Svenska Juniortouren Elit #6SWESvenska Juniortouren Elit Flickor18 9,4684,62 %8,00Lista
 61202535Italian International Girls ChampionshipITAAmatörtävling Damer0478,4182,69 %6,95Lista
063202533Svenska Juniortouren Div 2 #5SWESvenska Juniortouren Div 201 33,9578,85 %26,77Lista
 64202532Falkenberg Junior OpenSWEJunior Masters Invitational09 9,6176,92 %7,39Lista
465202531Delsjö Junior Open WAGRSWEJunior Masters Invitational02 56,3275,00 %42,24Lista
 66202530Svenska Juniortouren Elit #4 JSM SlagSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,9973,08 %7,30Lista
067202529More is better - JMISWEJunior Masters Invitational00220,6471,15 %14,69Lista
069202527Stenson Sunesson Junior Challenge By CaseSWESGF Golf Ranking Flickor05 33,8367,31 %22,77Lista
069202527Ringenäs JMI sponsored by FJ & TitleistSWEJunior Masters Invitational03 32,5067,31 %21,88Lista
 70202526Svenska Juniortouren Elit #3 JSM MatchSWESvenska Juniortouren Elit Flickor19 9,7565,38 %6,38Lista
771202525Haverdal Junior Open by PINGSWEJunior Masters Invitational01 52,0763,46 %33,04Lista
073202523Svenska Juniortouren Div 1 #2SWESvenska Juniortouren Div 109 15,3959,62 %9,17Lista
076202520Svenska Juniortouren Elit #1SWESvenska Juniortouren Elit Flickor09 28,1553,85 %15,16Lista
 77202519Tylösand Junior OpenSWEJunior Masters Invitational20 7,0351,92 %3,65Lista
078202518Galvin Green Junior OpenSWEJunior Masters Invitational05 13,1450,00 %6,57Lista
 79202517Grand OpeningSWESvenska Juniortouren Elit FlickorMC 8,6348,08 %4,15Lista
081202515Slaget om Skåne Elit #1 - S:t Arild Junior OpenSWESGF Golf Ranking Flickor07 18,7544,23 %8,29Lista
082202514More is better JMISWEJunior Masters Invitational00359,6242,31 %25,22Lista

(C) Svenska Golfförbundet och Golfdata AB